GRM31A5C2J391JW01D
GRM31A5C2J391JW01D
Description:
KC 390pF 1206 5% 630V NP0
Matchcode:
KC390P1206NP0630J NORM
Rutronik No.:
KKH3442
4000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 390p F
- Case size
- Dielectric
- NP0
- V(N)
- 630 V
- Tolerance
- 5%
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Length
- 3.2 mm
- Diameter/width
- 1.6 mm
- Height
- 1 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm