GRM219R72A681KA01D
MURATA
MURATA GRM219R72A681KA01D
image shown is a representation only
GRM219R72A681KA01D
Description: KC 680pF 0805 10% 100V X7R Supplier: MURATA Matchcode: KC680P0805X7R100K NORM Rutronik No.: KKK30415 Unit Pack: 4000 MOQ: 24000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
680p F
V(N)
100 V
Case size
0805
Tolerance
10%
Dielectric
X7R
Product status
NRND
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.85 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0805
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC0805KRX7R0BB681
CC0805KRX7R0BB681
Passive Components
  • KC 680pF 0805 10% 100V X7R
  • package: 0805
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
YAGEO
YAGEO CC0805JRNPO9BN681
CC0805JRNPO9BN681
Passive Components
  • KC 680pF 0805 5% 50V NP0