GRM188R61A226ME15D
MURATA
MURATA GRM188R61A226ME15D
image shown is a representation only
GRM188R61A226ME15D
Description: KC 22µF 0603 20% 10V X5R Supplier: MURATA Matchcode: KC22U0603X5R010M NORM Rutronik No.: KKS4596 Unit Pack: 4000 MOQ: 12000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
22µ F
Dielectric
X5R
V(N)
10 V
Tolerance
20%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC0603MRX5R6BB226
CC0603MRX5R6BB226
Passive Components
  • KC 22µF 0603 20% 10V X5R