GRM188C81C225KA12D
GRM188C81C225KA12D
Description:
KC 2,2µF 0603 10% 16V X6S
Supplier:
MURATA
Matchcode:
KC2,2U0603X6S016K NORM
Rutronik No.:
KKH1914
20000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 2,2µ F
- Case size
- Dielectric
- X6S
- V(N)
- 16 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +105 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 1.6 mm
- Diameter/width
- 0.8 mm
- Height
- 0.8 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm