GRM1885C1H221JA01D
MURATA
MURATA GRM1885C1H221JA01D
image shown is a representation only
GRM1885C1H221JA01D
Description: KC 220pF 0603 5% 50V NP0 Supplier: MURATA Matchcode: KC220P0603NP0050J NORM Rutronik No.: KKK20698 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
220p F
V(N)
50 V
Tolerance
5%
Dielectric
NP0
Product status
NRND
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC0603KRX7R9BB221
CC0603KRX7R9BB221
Passive Components
  • KC 220pF 0603 10% 50V X7R