GRM1555C1H4R7BA01D
MURATA
MURATA GRM1555C1H4R7BA01D
image shown is a representation only
GRM1555C1H4R7BA01D
Description: KC 4,7pF 0402 0,10pF 50V NP0 Supplier: MURATA Matchcode: KC4,7P0402NP0050B NORM Rutronik No.: KKK20210 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
C(N)
4,7p F
V(N)
50 V
Tolerance
0,1pF
Dielectric
NP0
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Country
China
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC0402BRNPO9BN4R7
CC0402BRNPO9BN4R7
Passive Components
  • KC 4,7pF 0402 0,10pF 50V NP0
  • package: 0402
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
MURATA
MURATA GRM1555C1H4R7CA01D
GRM1555C1H4R7CA01D
Passive Components
  • KC 4,7pF 0402 0,25pF 50V NP0