GRM1555C1H2R7CA01D
MURATA
MURATA GRM1555C1H2R7CA01D
image shown is a representation only
GRM1555C1H2R7CA01D
Description: KC 2,7pF 0402 0,25pF 50V NP0 Supplier: MURATA Matchcode: KC2,7P0402NP0050C NORM Rutronik No.: KKK20206 Unit Pack: 10000 MOQ: 190000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
C(N)
2,7p F
V(N)
50 V
Tolerance
0,25pF
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Country
China
MURATA
MURATA GRM1555C1H2R7BA01D
GRM1555C1H2R7BA01D
Passive Components
  • KC 2,7pF 0402 0,10pF 50V NP0