GRM1555C1E120GA01D
MURATA
MURATA GRM1555C1E120GA01D
image shown is a representation only
GRM1555C1E120GA01D
Description: KC 12pF 0402 2% 25V NP0 Supplier: MURATA Matchcode: KC12P0402NP0025G NORM Rutronik No.: KKK30510 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
12p F
V(N)
25 V
Case size
0402
Tolerance
2%
Dielectric
NP0
Product status
NRND
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0402
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
MURATA
MURATA GRM1555C1H120GA01D
GRM1555C1H120GA01D
Passive Components
  • KC 12pF 0402 2% 50V NP0
  • package: 0402
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
MURATA GRM1555C1H120JA01D
GRM1555C1H120JA01D
Passive Components
  • KC 12pF 0402 5% 50V NP0