GRM033R71C102KA01D
MURATA
MURATA GRM033R71C102KA01D
image shown is a representation only
GRM033R71C102KA01D
Description: KC 1,0nF 0201 10% 16V X7R Supplier: MURATA Matchcode: KC1,0N0201X7R016K NORM Rutronik No.: KKK23127 Unit Pack: 15000 MOQ: 15000 package: 0201 Packaging: REEL PAP
C(N)
1n F
V(N)
16 V
Tolerance
10%
Dielectric
X7R
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
0.6 mm
Diameter/width
0.3 mm
Height
0.3 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Country
China
Prices
Alternatives
MURATA
MURATA GRM033R71E102KA01D
GRM033R71E102KA01D
Passive Components
  • KC 1,0nF 0201 10% 25V X7R