GRM033R61C224KE14D
MURATA
MURATA GRM033R61C224KE14D
image shown is a representation only
GRM033R61C224KE14D
Description: KC 220nF 0201 10% 16V X5R Supplier: MURATA Matchcode: KC220N0201X5R016K NORM Rutronik No.: KKK26217 Unit Pack: 15000 MOQ: 15000 package: 0201 Packaging: REEL PAP
C(N)
220n F
V(N)
16 V
Tolerance
10%
Dielectric
X5R
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
0.6 mm
Diameter/width
0.3 mm
Height
0.3 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Country
Japan
Prices
Alternatives
MURATA
MURATA GRM033R60J224KE15D
GRM033R60J224KE15D
Passive Components
  • KC 220nF 0201 10% 6,3V X5R
  • package: 0201
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
YAGEO
YAGEO CC0201MRX5R5BB224
CC0201MRX5R5BB224
Passive Components
  • KC 220nF 0201 20% 6,3V X5R