GRM0335C1H7R2BA01D
GRM0335C1H7R2BA01D
Description:
KC 7,2pF 0201 0,10pF 50V NP0
Matchcode:
KC7,2P0201NP0050B NORM
Rutronik No.:
KKK26990
195000
- C(N)
- 7,2p F
- V(N)
- 50 V
- Case size
- Tolerance
- 0,1pF
- Dielectric
- NP0
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Length
- 0.6 mm
- Diameter/width
- 0.3 mm
- Height
- 0.3 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm