GRM0335C1H151JA01D
GRM0335C1H151JA01D
Description:
KC 150pF 0201 5% 50V NP0
Supplier:
MURATA
Matchcode:
KC150P0201NP0050J NORM
Rutronik No.:
KKK30542
165000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 150p F
- V(N)
- 50 V
- Case size
- Tolerance
- 5%
- Dielectric
- NP0
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 0.6 mm
- Diameter/width
- 0.3 mm
- Height
- 0.3 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm