GRJ21BR61E106KE01L
MURATA
MURATA GRJ21BR61E106KE01L
image shown is a representation only
GRJ21BR61E106KE01L
Description: KC 10µF 0805 10% 25V X5R STAG Supplier: MURATA Matchcode: KC10U0805X5R025K NORMSTAG Rutronik No.: KKH3200 Unit Pack: 3000 MOQ: 12000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10µ F
Case size
0805
Dielectric
X5R
V(N)
25 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STAG
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
3 mm
Termination
NISN
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0805
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
MURATA
MURATA GRJ31CR71E106KE11L
GRJ31CR71E106KE11L
Passive Components
  • KC 10µF 1206 10% 25V X7R STAG
  • package: 1206
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
YAGEO
YAGEO CS1206KKX7R7BB106
CS1206KKX7R7BB106
Passive Components
  • KC 10µF 1206 10% 16V X7R STAG