GRJ188C70J475KE11D
MURATA
MURATA GRJ188C70J475KE11D
image shown is a representation only
GRJ188C70J475KE11D
Description: KC 4,7µF 0603 10% 6,3V X7S STAG Supplier: MURATA Matchcode: KC4,7U0603X7S6,3K NORMSTAG Rutronik No.: KKH2168 Unit Pack: 4000 MOQ: 12000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
4,7µ F
Case size
0603
Dielectric
X7S
V(N)
6.3 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STAG
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Termination
NISN
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0603
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL32B475KCJZ4NE
CL32B475KCJZ4NE
Passive Components
  • KC 4,7µF 1210 10% 100V X7R...