GCM1885C2A120JA16D
MURATA
MURATA GCM1885C2A120JA16D
image shown is a representation only
GCM1885C2A120JA16D
Description: KC 12pF 0603 5% 100V NP0 AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC12P0603NP0100JAECQ Rutronik No.: KKS4589 Unit Pack: 4000 MOQ: 48000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
C(N)
12p F
V(N)
100 V
Tolerance
5%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
AEC-Q(200)
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0603
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL10C120JB81PNC
CL10C120JB81PNC
Passive Components
  • KC 12pF 0603 5% 50V NP0 AECQ
  • package: 0603
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
MURATA
MURATA GCM1555C1H120JA16D
GCM1555C1H120JA16D
Passive Components
  • KC 12pF 0402 5% 50V NP0 AECQ