GCM1555C1HR82BA16D
MURATA
MURATA GCM1555C1HR82BA16D
image shown is a representation only
GCM1555C1HR82BA16D
Description: KC 0,82pF 0402 0,10pF 50V NP0 AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC0,82P0402NP0050BAECQ Rutronik No.: KKA2056 Unit Pack: 10000 MOQ: 70000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
C(N)
0,82p F
Dielectric
NP0
V(N)
50 V
Tolerance
0,1pF
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Alternatives
YAGEO
YAGEO AC0402BRNPO9BNR82
AC0402BRNPO9BNR82
Passive Components
  • KC 0,82pF 0402 0,1pF 50V...