GCM033R71E471KA03D
GCM033R71E471KA03D
Description:
KC 470pF 0201 10% 25V X7R AECQ
Supplier:
MURATA
Matchcode:
KC470P0201X7R025KAECQ
Rutronik No.:
KKA3349
105000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 470p F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 25 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 0,6 mm
- Diameter/width
- 0,3 mm
- Height
- 0,3 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm