GCJ219R71H334KA12D
MURATA
MURATA GCJ219R71H334KA12D
image shown is a representation only
GCJ219R71H334KA12D
Description: KC 330nF0805 10% 50V X7R AECQSTAG Supplier: MURATA Matchcode: KC330N0805X7R050KAECQSTAG Rutronik No.: KKA1660 Unit Pack: 4000 MOQ: 8000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
330n F
Case size
0805
Dielectric
X7R
V(N)
50 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STAG
Purpose of use
AUTOMOTIVE
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Termination
NISN
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.85 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
AEC-Q(200)
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0805
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
SAMWHA
SAMWHA CQ2012X7R334K500ARE
CQ2012X7R334K500ARE
Passive Components
  • KC 330nF 0805 10% 50V X7R...