GA342QR7GD471KW01L
MURATA
MURATA GA342QR7GD471KW01L
image shown is a representation only
GA342QR7GD471KW01L
Description: KF 470pF 1808 10% 250Vac X7R UL60950-1 Supplier: MURATA Matchcode: KF470P1808--UL60950-1 CERT Rutronik No.: KKS1787 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 1808 Packaging: REEL BLI
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470p F
V(N)
250 V
Case size
1808
Dielectric
X7R
Style
CHIP
Tolerance
10%
Automotive
NO
Packaging
REEL BLI
Notes
AC VOLTAGE
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Purpose of use
COMMERCIAL
Test voltage
1500 V
X,Y - class
UL60950-1
Length
4.5 mm
Diameter/width
2 mm
Height
1.5 mm
Termination
NISN
Tape type
7 inch
Tape width
12 mm
Tape pitch
4 mm
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1808
Bendingstrength
1 mm
Product status
PRODUCTION
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Follow-up article Unit Pack
Unit Price
Stock Info
MURATA
MURATA GA342QR7GF471KW01L
GA342QR7GF471KW01L
KF 470pF 1808 10% 250Vac X7R Y2