DSS1NB32A470Q55B
MURATA
MURATA DSS1NB32A470Q55B
image shown is a representation only
DSS1NB32A470Q55B
Description: DSS1NB 47pF 100VDC 6A 10% Supplier: MURATA Matchcode: EMIB47P100V Rutronik No.: FE4752 Unit Pack: 250 MOQ: 250 Packaging: BULK
Capacitance
47 pF
Rated current
6000 mA
Rated voltage
100 V
Length
8.5 mm
Width
3.5 mm
Height
7.5 mm
Tolerance neg
-10 %
Tolerance pos
10 %
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C