DSS1NB32A101Q55B
MURATA
MURATA DSS1NB32A101Q55B
image shown is a representation only
DSS1NB32A101Q55B
Description: DSS1NB 100pF 100VDC 6A 10% Supplier: MURATA Matchcode: EMIB100P100V Rutronik No.: FE4736 Unit Pack: 250 MOQ: 250 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
THT
Capacitance
100 pF
Rated current
6000 mA
Rated voltage
100 V
Length
8.5 mm
Width
3.5 mm
Height
7.5 mm
Pitch
2.5 mm
Tolerance neg
-10 %
Tolerance pos
10 %
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
Pin length
25 mm