DFE252012P-R68M=P2
MURATA
DFE252012P-R68M=P2
Description: DFE2520 0,68uH 3,5A 20% Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,68U1008 Rutronik No.: IND21301 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Inductance
0.68 µH
Current rated
3500 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
4800 mA
R(DC)max.
0.037 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C