DFE252012P-1R0M=P2
MURATA
DFE252012P-1R0M=P2
Description: DFE252012P 1,0uH 3,2A 20% Toko Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,0U1008 Rutronik No.: IND17313 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Design size
1008 Inch
Current rated
3200 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
4300 mA
R(DC)typ.
0.035 Ohm
R(DC)max.
0.042 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
METAL
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C