DFE252012F-R68M=P2
MURATA
DFE252012F-R68M=P2
Description: DFE252012F 0,68uH 3,9A 20% Toko Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,68U1008 Rutronik No.: IND19136 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.68 µH
Mounting
SMD
Design size
1008 Inch
Current rated
3900 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
5400 mA
R(DC)max.
0.031 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
METAL
Enclosure type
SHIELDED
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C