DD1217AS-H-3R3N=P3
MURATA
DD1217AS-H-3R3N=P3
Description: DD1217AS 3,3uH 6,8A 30% Toko Supplier: MURATA Matchcode: INDC3,3U20% Rutronik No.: IND18975 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
3.3 µH
Mounting
SMD
Current rated
6800 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
7700 mA
R(DC)typ.
0.012 Ohm
R(DC)max.
0.0144 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
8 mm
Width
8 mm
Height
4.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C