DD1217AS-H-100M=P3
MURATA
DD1217AS-H-100M=P3
Description: DD1217AS 10uH 3,9A 20% Toko Supplier: MURATA Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND19104 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Current rated
3900 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
4300 mA
R(DC)typ.
0.033 Ohm
R(DC)max.
0.0396 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
8.3 mm
Width
8.3 mm
Height
4.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C