CSTNE16M0VH3L000R0
MURATA
MURATA CSTNE16M0VH3L000R0
image shown is a representation only
CSTNE16M0VH3L000R0
Description: CSTNE 16MHz 0,1% -40/+85C 15pF Supplier: MURATA Matchcode: RESC16,0M3 Rutronik No.: PIEZO4846 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Frequency
16 MHz
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
Height
1.3 mm
Length
3.2 mm
Width
0.9 mm
Tolerance neg
0.1 %
Toler. pos %
0.1 %
Loadcapacitance
15 pF