CSTCV20M0X53J-R0
MURATA
MURATA CSTCV20M0X53J-R0
image shown is a representation only
CSTCV20M0X53J-R0
Frequency
20 MHz
Mounting
SMD
T(A)min
-20 °C
T(A)max
80 °C
Height
1.2 mm
Length
3.7 mm
Width
3.1 mm
Tolerance neg
0.5 %
Toler. pos %
0.5 %
Level
HCMOS
Loadcapacitance
15 pF