BLM21SP700SH1D
MURATA
MURATA BLM21SP700SH1D
image shown is a representation only
BLM21SP700SH1D
Description: BLM21SP 70R 6000mA Rdc=0,009 Supplier: MURATA Matchcode: FEC070R0805 Rutronik No.: FE4618 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Impedance Z
70 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
6000 mA
DCR
0.009 Ohm
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.85 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %