BLM21RK601SN1D
MURATA
MURATA BLM21RK601SN1D
image shown is a representation only
BLM21RK601SN1D
Description: BLM21RK 600R 200mA DC=0,30R Supplier: MURATA Matchcode: FEC600R0805 Rutronik No.: FE4201 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Impedance Z
600 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
200 mA
DCR
0.3 Ohm
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.85 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %