BLM18SG700TN1D
MURATA
MURATA BLM18SG700TN1D
image shown is a representation only
BLM18SG700TN1D
Description: BLM18SG 70R 4000mA Rdc=0,02R Supplier: MURATA Matchcode: FEC70R0603 Rutronik No.: FE2748 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Impedance Z
70 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
4000 mA
DCR
0.02 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %