BLM18KG331SH1J
MURATA
MURATA BLM18KG331SH1J
image shown is a representation only
BLM18KG331SH1J
Description: BLM18KG 330R 1,7A 25% Supplier: MURATA Matchcode: FEC330R0603 Rutronik No.: FE5243 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Impedance Z
330 Ohm
Current I
1700 mA
DCR
0.08 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %