BLM18KG121TH1D
MURATA
MURATA BLM18KG121TH1D
image shown is a representation only
BLM18KG121TH1D
Description: BLM18KG 120R 3000mA 25% Supplier: MURATA Matchcode: FEC120R0603 Rutronik No.: FE4568 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Impedance Z
120 Ohm
Current I
3000 mA
DCR
0.03 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.6 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %