BLM18BD601SH1D
MURATA
MURATA BLM18BD601SH1D
image shown is a representation only
BLM18BD601SH1D
Description: BLM18B 600R 0,2A 25% Supplier: MURATA Matchcode: FEC600R0603 Rutronik No.: FE5166 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Impedance Z
600 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
200 mA
DCR
0.65 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %