BLM18BD152SN1D
MURATA
MURATA BLM18BD152SN1D
image shown is a representation only
BLM18BD152SN1D
Description: BLM18BD 1500R 150mA Rdc=1,2R Supplier: MURATA Matchcode: FEC1500R0603 Rutronik No.: FE4104 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Impedance Z
1500 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
150 mA
DCR
1.2 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %