BLM18BD151SN1D
MURATA
MURATA BLM18BD151SN1D
image shown is a representation only
BLM18BD151SN1D
Description: BLM18BD 150R 300mA Rdc=0,4R Supplier: MURATA Matchcode: FEC150R0603 Rutronik No.: FE4016 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Impedance Z
150 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
200 mA
DCR
0.4 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %