BLM18AG121SH1D
MURATA
MURATA BLM18AG121SH1D
image shown is a representation only
BLM18AG121SH1D
Description: BLM18AG 120R 800mA Rdc=0,18R Supplier: MURATA Matchcode: FEC120R0603 Rutronik No.: FE4208 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0603
Impedance Z
120 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
800 mA
DCR
0.18 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %