BLM15AG121SH1D
MURATA
MURATA BLM15AG121SH1D
image shown is a representation only
BLM15AG121SH1D
Description: BLM15AG 120R 500mA 0,25R 25% Supplier: MURATA Matchcode: FEC120R0402 Rutronik No.: FE3057 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0402
Impedance Z
120 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
500 mA
DCR
0.25 Ohm
Length
1 mm
Width
0.5 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %