BLM03AX121SN1D
MURATA
MURATA BLM03AX121SN1D
image shown is a representation only
BLM03AX121SN1D
Description: BLM03AX 120R 450mA 0,23R 25% Supplier: MURATA Matchcode: FEC120R0201 Rutronik No.: FE3994 Unit Pack: 15000 MOQ: 15000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0201
Impedance Z
120 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
450 mA
DCR
0.23 Ohm
Length
1 mm
Width
0.5 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C