BLA2ABB221SN4D
MURATA
MURATA BLA2ABB221SN4D
image shown is a representation only
BLA2ABB221SN4D
Description: BLA2ABB 220R 0,05A 25% Supplier: MURATA Matchcode: FEC220R0804 Rutronik No.: FE5216 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0804
Impedance Z
220 Ohm
Current I
50 mA
DCR
0.9 Ohm
Length
2 mm
Width
1 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %