B1047AS-101M=P3
MURATA
B1047AS-101M=P3
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
100 µH
Mounting
SMD
Current rated
770 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
940 mA
R(DC)max.
0.46 Ohm
Enclosure type
SHIELDED
Length
7.3 mm
Width
7.3 mm
Height
5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C