7BB-27-4L0
MURATA
MURATA 7BB-27-4L0
image shown is a representation only
7BB-27-4L0
Description: 7BB 4,6kHZ 27MM DISC !OBSOLETE! Supplier: MURATA Matchcode: SIGM4,6KO Rutronik No.: SOUND1416 Unit Pack: 600 MOQ: 600 Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Type
DISC
Technics
PIEZO
Electronics
NO
Mounting
WIRE
Frequency
4.6 kHz
Length/Diameter
27 mm
Height
0.54 mm
T(A)min
-20 °C
T(A)max
70 °C
Impedance
300 Ohm
Capacitance
20000 pF
Feedback pin
NO
Housing
Pin/Wire length
50 mm