1286AS-H-2R2M=P2
MURATA
1286AS-H-2R2M=P2
Description: 1286AS 2,2uH 1,6A 20% Toko WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC2,2U20% Rutronik No.: IND18319 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2.2 µH
Mounting
SMD
Current rated
1300 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1600 mA
R(DC)max.
0.192 Ohm
Design
METAL
Enclosure type
SHIELDED
Length
2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C