1269AS-H-100N=P2
MURATA
1269AS-H-100N=P2
Description: 1269AS 10uH 680mA 30% WWT Toko Supplier: MURATA Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND20418 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Design size
1008 Inch
Current rated
680 mA
Tolerance
30 %
Technology
Composite
Current sat.
1000 mA
R(DC)max.
0.689 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
METAL
Enclosure type
SHIELDED
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C