1255AY-4R7M=P3
MURATA
1255AY-4R7M=P3
Description: DG6045C 4,7uH 4,0A 20% Toko WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC4,7U20% Rutronik No.: IND21986 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
4.7 µH
Mounting
SMD
Design size
2424 Inch
Current rated
4000 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
4500 mA
R(DC)typ.
0.023 Ohm
R(DC)max.
0.0276 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
6 mm
Width
6 mm
Height
4.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C