1255AY-330M=P3
MURATA
1255AY-330M=P3
Description: 1155AY 33uH 1700mA 20% Toko WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC33U20% Rutronik No.: IND18751 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
33 µH
Mounting
SMD
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1700 mA
R(DC)max.
0.174 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
6 mm
Width
6 mm
Height
4.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C