1255AY-270M=P3
MURATA
1255AY-270M=P3
Description: DG6045C 27uH 1,8A 20% Toko WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC27U20% Rutronik No.: IND21075 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
27 µH
Mounting
SMD
Design size
2424 Inch
Current rated
1800 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1800 mA
R(DC)max.
0.135 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
6 mm
Width
6 mm
Height
4.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C