NDL2405SC
MURATA PS
MURATA PS NDL2405SC
image shown is a representation only
NDL2405SC
Description: DC/DC Mod 24V to 5V 2W 1kV Supplier: MURATA PS Matchcode: NDL2405SC Rutronik No.: ICDCDC2506 Unit Pack: 23 MOQ: 23 package: SIP Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
2 W
Vin(min)
18 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
5 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
400 mA
Isolated
YES
Isolation
1 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG 2:1
Efficiency
74 %