VN30.18/10537
MARSCHNER
MARSCHNER VN30.18/10537
image shown is a representation only
VN30.18/10537
Description: EI30/18 230V/18V-2,3VA Supplier: MARSCHNER Matchcode: TRANSF2,3VA230V/18V Rutronik No.: TRANSF1208 Unit Pack: 100 MOQ: 300 Packaging: TRAY
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
THT
Core size
EI30/18
Design
PCB
Power
2.3 VA
Primary voltage
230 V
Secondary volta
18 V
Count of pin
10 pcs.
Cuted pin
6pcs
UL-No.
506
ENEC-No.
10
Length
32.5 mm
Width
27.5 mm
Height
29.5 mm
T(A)max
70 °C
Weight per pcs.
110 gr.
Test voltage
4 kV