V85MLA1210NH
LITTELFUSE
LITTELFUSE V85MLA1210NH
image shown is a representation only
V85MLA1210NH
Description: VC 1210 DC=85V CL=180V 2500J Supplier: LITTELFUSE Matchcode: VC67V1210 Rutronik No.: WVDR2442 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 1210 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
1210
U(AC)
67 V
U(CL)
180 V
U(DC)
85 V
Max.current
250 A
Energy
2500 J
Automotive
NO
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Height
2.87 mm
Length
3.2 mm
Width
2.54 mm